JUNIORKY AJ ŽENY ÚSPEŠNÉ V PRVOM KOLE

MVK STROPKOV (juniorky) - VK ISKRA HNÚŠŤA 3:1, 3:0

MVK STROPKOV (ženy) - VK ELBA PREŠOV 3:0, 3:0

Volejbalistky klubu MVK Stropkov začali sezónu domácimi zápasmi junioriek aj žien úspešne.

V sobotu hostilo juniorské družstvo dievčatá z Hnúšte. Od začiatku prvého setu dominovali domáce vo všetkých herných činnostiach, čo sa nezmenilo ani v sete číslo dva. Tretí bol o niečo zaujímavejší pre diváka, no o to nepríjemnejší pre Stropkovčanky, keďže sa v jeho priebehu hosťujúce družstvo odtrhlo na rozdiel niekoľkých bodov, čo sa našim napriek veľkému úsiliu nepodarilo zvrátiť a set tesne prehrali. Táto situácia však ovplyvnila posledný set len pozitívne. Domáce hráčky dostali duel opäť do svojej réžie a bez väčších problémov ho vyhrali. Druhé stretnutie malo podobný priebeh ako víťazné sety našich v tom úvodnom. Stropkovčanky súperkám veľa nedovolili a na ihrisku sa zdržali len tri sety, čo im prinieslo plný bodový zisk z úvodného kola.

Ženám sa nedarilo o nič menej. Družstvo Prešova počas oboch duelov ťahalo za kratší koniec a ani raz sa mu nepodarilo vytvoriť si väčší náskok. Naše volejbalistky si veľmi pomohli kvalitným servisom, čo zabránilo súperkám výraznejšie sa presadzovať v útoku. Táto činnosť išla naopak našim, keď si diváci mohli vychutnať viacero pekných akcií na sieti. Výborný výkon priniesol teda aj družstvu žien víťazstvá 3:0, 3:0 a prvých šesť bodov.

Zostava junioriek: L.Andrejovská, N.Hnátová,I.Keselicová,K.Luberdová, P.Rusnáková, S.Sedlářová, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, V.Ternová, S.Tomková,

Zostava žien: L. Andrejovská, A. Červeňáková, N. Fečková, N. Hnátová, I. Keselicová, Š. Jaselská, N. Slivová, M. Šmajdová, S. Tomková, Š. Tomková, L.Volčková

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY:

juniorky:  14.10.2017   VK Slávia TU Košice - MVK Stropkov

ženy:  15.10.2017  MVK Stropkov - 1.VK Púchov,  Mestská športová hala SP, 11:00 a 13:00