3. súťažné kolo junioriek a žien

MVK STROPKOV (juniorky) - ŠKM Liptovský Hrádok 3:0, 3:0

MŠK Žiar nad Hronom - MVK Stropkov (ženy) 3:1, 3:0

Juniorské kolo sa  tentokrát prekrývalo so ženským. V sobotu vycestovali ženy do Žiaru nad Hronom,  juniorky si zahrali pred domácim publikom.

Družstvo žien zložené prevažne z najmladších hráčok klubu si nepočínalo zle. V úvodnom sete dokázalo vyhrať v tesnej koncovke, čo sa ale zmenilo v nasledujúcich setoch. Tie priniesli dôraznejší útok domácich a väčšie množstvo chýb Stropkovčaniek na príjme, ktoré aj napriek veľkej snahe podľahli volejbalistkám zo Žiaru 3:1. Druhý duel sa prvému podobal vo vyrovnanosti setov, ktoré sa lámali v koncovkách, avšak nanešťastie našich, priaznivejšie pre domáci tím. Aj keď hráčky Žiaru dokázali vyhrať druhý zápas v troch setoch, nedá sa hovoriť o jednoznačných stretnutiach, keďže obe boli vyrovnané až dokonca, pričom si diváci užili obetavú hru s dlhými výmenami, ktoré mladým Stropkovčankám priniesli nenahraditeľné skúsenosti a pomôžu im v zlepšovaní svojej hry.

Juniorky hostili Liptovský Hrádok, od ktorého sa už tradične očakáva kvalitná a vyrovnaná hra. To sa spočiatku prvého setu aj napĺňalo, keď sa súperiace tímy ťahali bod po bode. Naše hráčky si však dokázali sériou podaní vytvoriť náskok a udržať ho veľmi rýchlou hrou na sieti, na ktorú nestačil ani výborne brániaci Hrádok. V takomto volejbale Stropkovčanky pokračovali aj v nasledujúcich dvoch setoch, čo im prinieslo cennú výhru 3:0. Duel číslo dva si tunajšie publikum mohlo užiť rovnako ako ten prvý. Naše dievčatá neovplyvnila eufória z prvého stretnutia a hrali od začiatku opäť naplno. Minimum chýb na príjme, výborná práca nahrávačky, razantný útok z každej časti siete a nebezpečné podanie - to všetko bolo zárukou ďalšej hladkej výhry v troch setoch, čo juniorkám prinieslo šesť bodov do tabuľky, v ktorej aktuálne vedú.

Zostava žien: L.Andrejovská, A.Červeňáková, B.Dzurjová, N.Fečková, N.Hnátová,Š.Jaselská, P.Rusnáková, Š.Tomková, L.Volčková

Zostava junioriek: I.Keselicová, S.Sedlářová, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, S.Tabišová, V.Ternová, S.Tomková, A.Vrábľová

Tréner: Maroš Šturák