Šesť bodov z Rimavskej soboty

VK SLOVAN RIMAVSKÁ SOBOTA - MVK CELE GROUP STROPKOV 1:3, 0:3

Po krátkej vianočnej pauze vycestovalo za ďalším súťažným kolom 1.ligy žien aj družstvo MVK Cele Group Stropkov. Stretli sa s tímom Rimavskej Soboty.

Ani husté sobotňajšie sneženie našťastie neovplyvnilo vycestovanie našich volejbalistiek a tak sa mohli postaviť v oboch zápasoch proti súperkám z aktuálnej 3. priečky.  Duely dvoch tímov, ktoré obsadzujú tabuľkové miesta hneď za sebou sľubovali vyrovnaný a dramatický športový zážitok. Prvý set taký aj bol, keď naše v koncovke odvracali tri mečbaly súpera. To sa im síce podarilo, no v ďalšom sete sa po chybách Stropkovčaniek dostali domáce do náskoku, ktorý sa už našim nepodarilo stiahnuť. Stav 1:1 na sety naše dievčatá nerozhádzal, ba práve naopak, nakopol ich k zodpovednejšiemu a kvalitnejšiemu výkonu, vďaka ktorému priebeh ďalších dvoch setov už nenechali na náhodu a zápas dotiahli do víťazného konca.

Druhé stretnutie, našťastie pre Stropkovčanky, nemalo podobný priebeh. Od začiatku  totiž naše režírovali hru a aj keď sa našlo zopár momentov kedy sa domáce hráčky snažili opäť dostať na koňa, nepodarilo sa im to a výhra 3:0 zabezpečila volejbalistkám MVK Cele Group ďalšie cenné body. Z Rimavskej Soboty si teda zaslúžene odniesli plný zisk.

Zostava: D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, S.Pariláková, A.Petrová, I.Široká, M.Šmajdová, S.Tabišová, V.Ternová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, tréner: Maroš Šturák