Stropkovčanky zdolali doposiaľ neporazené Spišiačky

MVK CELE GROUP STROPKOV – BK97 STOVA SPIŠSKÁ NOVÁ VES

1:3, 3:1

V nedeľu hostili stropkovské ženy doposiaľ neporazené družstvo Spišskej Novej Vsi.

Papierovo lepší tím v prvom sete nepotvrdil tieto predpoklady a naše volejbalistky sa kvalitnou hrou dostali do vedenia 1:0. Nasledovali však dva navlas podobné sety, kde sa obe družstvá ťahali bod po bode a pritom bavili početnú kulisu divákov volejbalom na vysokej úrovni. V napínavých koncovkách bohužiaľ našim šťastie prialo menej a najtesnejšími rozdielmi získali vedenie 1:2 hosťujúce Spišiačky, ktoré v poslednom sete dokázali prečo v aktuálnej tabuľke figurujú na prvej priečke a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 1:3.

Druhé stretnutie síce nezačalo pre Stropkovčanky priaznivo, keď im prvý set tesne ušiel, no v ďalšom sa aj napriek prehre v predchádzajúcom dueli dokázali opäť vzchopiť a útočnou hrou vyrovnať na 1:1. Set číslo tri nechceli nechať hráčky MVK CG Stropkov na náhodu a vďaka zlepšeným blokom a obetavosti v poli si vytvorili náskok, ktorý bol na zdolanie pre hosťujúce družstvo priveľký a teda priniesol ďalší víťazný set. Štvrtý nebol od začiatku taký jednoznačný. Obe strany hrali kvalitne a zodpovedne, no tentokrát sa v koncovke dokázali odtrhnúť najmä útočným servisom naše, a tak si pripísať ďalší set, čo znamenalo výhru 3:1 a prvú prehru Spišskej Novej Vsi od začiatku tejto sezóny.

Osobitné poďakovanie za pomoc pri realizácii tohto súťažného kola patrí mäsiarni Marko pod schodami.

Zostava: D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, K.Luberdová, A.Petrová, T.Rusnáková, S.Sedlářová, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková

Tréner: Maroš Šturák