Úspešná sobota žien a junioriek

TJ SOKOL GIRALTOVCE - ŽENY MVK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 0:3

ŠŠK OA POVAŽSKÁ BYSTRICA - JUNIORKY MVK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 0:3

Túto sobotu sa hráčky MVK Cele Group Stropkov rozdelili na dve družstvá. Ženské si zahralo v Giraltovciach a Juniorské už v piatok vycestovalo do Považskej Bystrice.

Papierové predpoklady sa dokonale naplnili, keď mali naše ženy hru na giraltovskej pôde vo svojich rukách od prvého setu. Po ňom prišli ďalšie dva víťazné a tri body boli vo vrecku, avšak aj v tomto zápase sa našiel čierny moment pre naše družstvo, keď došlo ku zraneniu kolena u smečiarky Viktórie Hnátovej. Tento nešťastný moment neovplyvnil priebeh ďalšieho duelu, práve naopak, dievčatá bojovali aj za svoju zranenú spoluhráčku, čo prinieslo výhru 3:0 aj v tomto stretnutí.

Juniorky síce prvý zápas nezačali tak jednoznačne, keď súperky predvádzali bojovný výkon najmä v poli. Prvý set sa zo začiatku zdal vyrovnaný a veštil napínavý priebeh stretnutia. To sa ale nevyplnilo. Naše rýchlo dokázali odskočiť a každý ďalší set vyhrať s väčším náskokom, teda pomerom 3:0. V nasledujúcom zápase už nebol vyrovnaný ani úvod. Stropkovčanky nechceli dopustiť drámu a svoj pobyt v Bystrici zbytočne nepredlžovali, teda aj v tomto dueli si s domácimi poradili v troch setoch.

Zostava žien: D.Gondeková, V.Hnátová, I.Keselicová, M.Keselicová, P.Rusnáková, S.Pariláková, N.Sovičová, S.Tabišová, V.Ternová, p. tréner Maroš Šturák

Zostava junioriek: K.Luberdová, T.Rusnáková, S.Sedlářová, N.Slivová, I.Široká, M.Šmajdová, N.Špaková, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, tréner Maroš Šturák