Víťazný štvrtok aj sobota

MŠK ŽIAR NAD HRONOM - MVK CELE GROUP STROPKOV ženy 2:3, 0:3

VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - MVK CELE GROUP STROPKOV juniorky 1:3, 0:3

Tento týždeň hráčky MVK Cele Group Stropkov opäť nesklamali a v oboch kategóriách boli stopercentne úspešné.

Ženy vycestovali netradične vo štvrtok do Žiaru Nad Hronom, kde predohrávali nedeľňajšie kolo. Do prvého zápasu naše nevstúpili najlepšie a po niekoľkých chybách úvodný set stratili. V ďalšom však vyrovnali na 1:1, no tretí si opäť nechali vziať. Ani tento nepriaznivý stav ale Stropkovčanky nevystrašil a po víťaznom štvrtom sete, v ktorom dokázali domáce uhrať len desať bodov si už ani tajbrejk nenechali ukradnúť a stretnutie vyhrali v pomere 3:2. Druhý duel na šťastie pre naše dievčatá už nepriniesol takú drámu. Ani v jednom sete Stropkovčanky nedovolili hráčkam Žiaru pripísať si viac ako dvadsať bodov a bez väčších problémov získali ďalšie tri body za víťazstvo 3:0.

Sobota pre juniorky sľubovala napínavé dva zápasy v Spišskej Novej Vsi, keďže naše dievčatá dovtedy neprehrali a Spišiačky podľahli iba nášmu družstvu. Avšak úvodné dva sety sa javili veľmi jednoznačne v prospech hosťujúceho tímu a aj napriek dobrému výkonu súperiek im Stropkovčanky veľa nedovolili. Až nasledujúci set priniesol zápletku v podobe náskoku domácich, ktoré síce družstvo Stropkova dokázalo dobehnúť, no v koncovke boli úspešnejšie domáce volejbalistky a stav stretnutia upravili na 1:2. Tento malý neúspech nakopol hráčky MVK Cele Group k ešte kvalitnejšiemu a zodpovednejšiemu výkonu, ktorý priniesol poľahky vyhraný štvrtý set a celkové víťazstvo Stropkova v pomere 3:1. Druhý duel začal inak. Napínavý set prišiel totiž hneď na začiatku, no tentokrát po niekoľkých odvrátených setbaloch Spišiačok využili svoj druhý naše dievčatá a v ostatnom priebehu zápasu už podobné ťahanice nedopustili. Nasledujúce dva sety si jednoznačne lepšou hrou vo všetkých činnostiach pripísali na svoje konto a ďalšou výhrou 3:0 na sety tak ostávajú naďalej neporazené.

Zostava juniorky:  I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, I.Široká, N. Špaková, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová,  tréner: Maroš Šturák

Zostava ženy: D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N. Špaková, S.Tabišová, A.Vrabľová, tréner: Maroš Šturák