VK Kúpele Brusno - MVK Stropkov (ženy)

1:3 (13,-23,-9,17)    2:3 (-18,10,-22,-2,15,-8)

ŠKM Liptovský Hrádok- MVK Stropkov (juniorky)

0:3 (-23,-17,-16)    0:3 (-22,-14,-11)

Ženy vycestovali do Brusna už v piatok. Do prvého zápasu nevykročili Stropkovčanky správnou nohou, keď úvodný set prehrali výraznejším rozdielom bodov. Avšak v tých nasledujúcich zapli na plné obrátky a zlepšenie príjmu spolu s agresívnejším útokom im prinieslo výhru 3:1. Úplne opačne sa začal zápas číslo dva. Domáce na naše v prvom sete nestačili, no karta sa obrátila hneď v ďalšom sete a hráčky Brusna dokázali stav vyrovnať na 1:1. Chuť vyhrať Stropkovčanky ukázali, keď sa dostali do vedenia 2:1 na sety, avšak vo štvrtom sete, po zranení nahrávačky Pauly Rusnákovej dotiahli domáce volejbalistky zápas do tajbrejku. Skrátený set si už Stropkovčanky nenechali ujsť, vytvorený náskok nepustili a domov si priniesli ďalšiu výhru.

Juniorky čakal v sobotu tabuľkovo najlepší súper - Liptovský Hrádok. Ten doteraz prehral len s našimi hráčkami, a teda je na priebežnej druhej priečke. Úvod prvého stretnutia napovedal o neľahkom zápase, keď Stropkovčanky prehrávali na pôde súperiek už 17:10. Tento nepriaznivý stav ale dokázali zvrátiť a ďalší priebeh duelu už sľubovanú drámu nepriniesol. Družstvo Stropkova sa teda mohlo tešiť z výhry 3:0. Druhý zápas bol od samého začiatku v réžii našich volejbalistiek. Útočná hra a veľká bojovnosť v poli znamenali jednoznačnú prevahu nad hráčkami Liptovského Hrádku. Stropkovčanky si v každom z troch setov dokázali vytvoriť postačujúci náskok na dotiahnutie setu a napokon aj celého zápasu do víťazného konca v pomere 3:0.

Zostava žien: L.Andrejovská, B.Dzurjová, N.Fečková, N.Hnátová, P.Rusnáková, N.Sovičová, M.Šmajdová, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, L.Volčková, tréner Maroš Šturák

Zostava junioriek: L.Andrejovská, I.Keselicová, S.Sedlářová, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, S.Tabišová, V.Ternová, S.Tomková, tréner Maroš Šturák, asistent trénera Jaroslav Burcák

Najbližšie stretnutia:

Ženy: Ne 4.2.2018, 11:00, Mestská športová hala SP, MVK Stropkov - VK Slovan Rimavská Sobota

Juniorky: So 10.2.2018, 11:00, Mestská športová hala SP, MVK Stropkov - KV MŠK Oktan Kežmarok